Je drevokompozitná terasa vhodná okolo bazéna?

Kompozitné materiály sú ideálne najmä pre okolie záhradného bazéna, ktorý sa ošetruje klasickou bazénovou chémiou. Protišmykový povrch zaručuje bezpečnosť a nehrozí ani záder triesky ako pri drevených materiáloch. Výhodou je tiež jednoduchá montáž.

Na čo si mám dať pozor pri výbere drevokompozitu?

Pozor na nekvalitné napodobeniny. Kvalita výrazne závisí od toho, aké drevo obsahuje a aký plast. Vhodný pomer dreva a plastu v kvalitných kompozitných materiáloch je okolo 60 % dreva a 40 % plastu (prípadne 50 ku 50). Takáto terasa Vám môže vydržať minimálne 25 rokov.

Akú starostlivosť si vyžaduje drevená terasa?

Drevo je živý materiál, o ktorý je potrebné sa starať. Vďaka pravidelným impregnačným náterom a olejovaniu sa môžete z drevenej terasy tešiť veľmi dlho. Čistenie a olejovanie terás zabezpečujeme aj my.

Ako si mám pripraviť terasový podklad?

Ako podklad sa najčastejšie používa vyspádovaná železo-betonová platňa alebo drvený kameň tzv.makadam. Drvený kameň musí byť dostatoćne zhutnený a obvod terasy by mal mať obrubník. Pri železo betonovej platni je potrebné zabezpećiť vhodný žľab pre odtok prívalovej vody. Viac informácií nájdete na našom blogu.